Blog - přinášíme vám články o chytrém zateplení

Pravidelně vás informujeme o novinkách, službách a dění v naší firmě. Nechte si zasílat novinky přímo do emailu.

Stříkaná pěna, pěnová izolace, pur pěna, rekonstrukce střechy, izolace střechy

Sdílejte příspěvek Sdílejte na Facebooku

Odolnost PUR pěny - zateplení, izolace


Tvrdá PUR pěna má buněčnou strukturu uzavřenou, což zaručuje její parotěsnost a voděodolnost. V tomto případě je PUR izolaci možné použít na izolaci základů a plochých střech, kde mimo tepelně izolační vrstvy může PUR pěna zastávat ai funkci hydroizolační díky celistvosti a absenci spár.

Typy chytrých stříkaných pěn

PUR pěna tvrdá – jedná se o pěnu, která má uzavřenou strukturu buněk. Tato pěna je těžší, tužší, méně stlačitelná, má lepší tepelně izolační vlastnosti a je nenasákavá a neparopropustná.

PUR pěna měkká – Chytrá stříkaná izolace s otevřenou strukturou buněk, která je lehší, má menší objemovou hustotu, je více stlačitelná a její tepelně izolační vlastnosti jsou na úrovni běžných tepelně izolačních materiálu, jako je polystyren EPS nebo minerální vata. Je sice cenově dostupnější než tvrdá PUR pěna, ale je nutné je chránit parozábranou nebo v některých případech pojistnou hydroizolací.

Správné aplikování stříkané PUR pěny

Aplikaci stříkané izolace by měla vždy provádět odborná firma, např. CZ pěna s.r.o.. Povrch, na který se nanáší, izolace musí být především suchý, pevný, soudržný a měl by mít teplotu okolo 10°C. V žádném případě se izolace v exteriéru nesmí aplikovat za deště nebo za silného větru.

 


Provádíme izolace podkroví, izolace domů, izolace střech, zateplení půdy, spojené s izolací pur pěnou, izolační pěnou, zateplení domů, zateplení podkroví, zateplení chalupy, stříkaná pěna Honter, pěnová izolace, stříkaná izolace, chytré zateplení, dokonalá izolace, nejlepší zateplení, nejlepší izolace, zateplení domu, zateplení střechy domu, izolace podkroví.

Nechte si zasílat novinky